manipulácia, manipulátor, manipulátori, komunikácia, rozhovor, hádka, problém, psychológia, NLP, vyjednávanie

Zažili ste, že ste sa s niekým necítili dobre alebo ste mali pocit, že vás manipuluje? 

Stiahnite si ZADARMO tento rýchly návod, ktorý vám bez potreby poznať psychológiu odhalí, kedy vás niekto manipuluje a ako sa tomu ubrániť.

Súčasťou je aj checklist, vďaka ktorému si detailne môžete porovnať a otestovať, či ten človek vykazuje správanie manipulátora.

Chcem ZADARMO odhaliť manipulátorov

Moja cesta alebo ako som ja dosiahol to, po čom som túžil.

Existujú rôzne príbehy o ľuďoch a o tom, ako dosiahli to, po čom túžili. Podobne ako ďalšie takéto príbehy, podobne aj môj je jedinečný, zaujímavý a možno aj trochu zvláštny.

Spomínam si na obdobie, keď som sa rozhodol začať na sebe makať. V mojom živote to bolo veľmi dôležité rozhodnutie. O to dôležitejšie, pretože som nezačal tvrdo pracovať na mojej fyzickej stránke, ale začal som rozvíjať moje myslenie.

A začalo to veľmi nenápadne, najprv malými krôčikmi po cestičkách osobného rozvoja až do času, kedy sa mi v hlave utvorila myšlienka vlastného podnikania, ktoré pre mňa znamenalo profesionálnu pomoc iným pomocou tajomnej psychológie NLP a hypnózy. Keď som prvýkrát počul zmienku o NLP, bolo to úžasné. „Wow, super, to chcem robiť“ :povedal som si a okamžite som vedel, že to chcem.

Že NLP a hypnóza, či nejaký marketing? Mysleli si, že som sa zbláznil

Áno, keď som to povedal ostatným v mojom okolí, tak si najprv mysleli, že som sa zbláznil. Aj napriek tomu, že som mal od prvej chvíle v tom jasno a bol som presvedčený že to dokážem, nikto mi neveril a pripadal som im divný. Lenže moja túžba vytrvať bola silnejšia ako všetka kritika, ktorú som dostával. 

Moja silná motivácia stať sa profesionálom spôsobila, že som sa prihlásil na polročný výcvik v NLP u Zorky Gajič a tým odštartoval svoju cestu vzdelávania. Jednalo sa o tréning, ktorý navždy zmenil môj život.

Moje začiatky boli skôr o sklamaniach, ako o šťastných chvíľach a rýchlom rozbehu.

Počas prvých pokusov začať pomáhať, som sa naťahoval s rôznymi neúspechmi a niekedy ťažko znesiteľná kritika na moju osobu narastala. Ľudia sa odo mňa kvôli mojim novým myšlienkam začali odvracať a takmer od nikoho som nedostal emocionálnu podporu, ktorú som tak veľmi potreboval.

Ja som však šiel tvrdo ďalej za svojim a pokračoval som v intenzívnom vzdelávaní. Tak som sa napríklad dostal aj na kurzy hypnózy k Liborovi Činkovi, ktoré mi otvorili brány, do tajuplného sveta tohoto komunikačného umenia. Navyše, v tom čase sa pomaly blížili termíny na pokračovací polročný tréning NLP Master so Zorkou, ktorá len tak mimochodom tiež patrí do malej hŕstky ľudí, ktorej vďačím za to, že v tejto chvíli môžete čítať tento príbeh.

Čo ma neustále prenasledovalo a pripomínalo mi, že sa situácia musí zmeniť a treba spraviť niečo inak?

Veď to nie je až také strašné, poviete si. Áno, všetko sa dalo zniesť, akurát na jednu vec. Zatiaľ čo som mimoriadne rástol v oblasti pomoci druhým, NLP a osobného rastu, tak ma čím ďalej tým viac prenasledovali a otravovali otázky ako: „Ako sa ja sakra predám? Ako vykričím do sveta, že som tu?“. Áno, webovú stránku som už v tom čase mal, lenže mi neprinášala klientov, konvertovala málo a moje biedne pokusy o jej aké také promovanie stroskotali. Takže mimo zosilňujúcej sa kritiky a zvyšujúcej sa nedôvery od ľudí v okolí, som musel riešiť ďalší nepríjemný problém.

Aspoň, že som nevhodne investoval len pár stoviek eur

Sranda je, že za celú dobu sa na mňa zrejme usmialo aj trochu šťastia, pretože sa mi podarilo nevhodne investovať len niekoľko stoviek eur a to napríklad do nulovo efektívnej bannerovej reklamy alebo do predchádzajúcich verzií môjho webu, či do rôznych pochybných zdrojov.

Takže otázka znie: „Ako som to nakoniec otočil a dokázal to?“

Jednoducho som zapojil to, čo som sa naučil na mojich výcvikoch a spýtal sa sám seba: „Čo musím urobiť inak? Čo sa ešte musím naučiť, aby sa mi to podarilo? Aké informácie potrebujem ešte získať a zapojiť do praxe?“.

Pri pátraní po odpovediach na tieto otázky, som sa dostal k psychológii predaja, internetovému marketingu a copywritingu. Bol som fascinovaný čo spôsobilo, že ma to rýchlo pohltilo a ja som sa do toho podobne ako do NLP a hypnózy zamiloval. Najkrajšie bolo na tom keď som zistil, že tieto na prvý pohľad rôzne oblasti, sa nádherne dopĺňajú a zapadajú jedna do druhej, ako dokonale vybrúsené ozubené kolieska.

Začal som preto intenzívne študovať psychológiu predaja na internete

A to od psychologického rozboru ideálneho klienta, cez zvýšenie účinnosti web stránok, až po tvorbu predajných stránok s využitím psychológie vplyvu. Celkovo ma to stálo enormne veľa času a energie, ale zatiaľ čo si ostatní užívali domácu pohodu plnú ničnerobenia, ja som stále postupoval o cenné kroky vpred. A vyplatilo sa.

Definitívne potvrdzujem, že sa oplatilo dovoliť si investovať peniaze do mňa a mojej budúcnosti

Koniec koncov, s absolútnou istotou môžem povedať, že sa vyplatili všetky moje rozhodnutia, ktoré som do súčasnosti urobil. Vyplatilo sa rozhodnúť sa pre zmenu môjho života a tvorbu podnikania. Vyplatilo sa investovať skutočne veľké peniaze do mojich výcvikov a kvalitných návodov v podobe online kurzov a množstva kníh, ktoré mám a to aj napriek tomu, že si ostatní o mne mysleli a niektorí stále myslia, že som zošalel.

Taktiež sa oplatilo počúvať rady od inteligentných podnikateľov a expertov v oblasti psychológie a internetového predaja, ktorí to v ich živote dotiahli ďaleko a ktorí ma doteraz inšpirujú stále viac a viac. Ako napríklad Libor Činka, Zorka Gajič, Erik Hoffmann, Andy Winson a samozrejme aj zahraniční experti ako Brendon Burchard, Russell Brunson, Ryian Deiss, Richard Bandler, Michael Hall, Robert Dilts, Igor Ledochowski, Milton Erickson a ďalší.

Ako to je teraz a čo bude ďalej?

Od času, ako som ukončil druhý stupeň vzdelávania v NLP – NLP master certification, som zasa o obrovský kus ďalej.

NLP, NLP Master, NLP Master practicioner, NLP Master practicioner certification

Ja a Zorka Gajič na certifikácii NLP master practicioner.

Samozrejme pokračujem vo vzdelávaní a vyhľadávam rôzne kvalitné zdroje a možnosti na to, ako môžem ostatným pomáhať nielen v oblasti profesionálnej pomoci druhým a psychológie predaja na internete, ale ako môžem zmeniť svet okolo mňa na krajšie a šťastnejšie miesto. Dá to veľa námahy?

Áno dá, ale pamätajte, že platí:
„Keď si človek dovolí jednať, tak môže prakticky čokoľvek“.

Mimochodom - po kliknutí na tento odkaz sa dostanete na detailnejší a do väčšej hĺbky siahajúci rozhovor, ktorý som poskytol nadšenej mladej podnikateľke. Nech sa páči.

ŠPIČKOVÉ ZDROJE, KTORÉ VÁS VYŠVIHNÚ

Pretože skutočne veľmi rád inšpirujem druhých a milujem im odporúčať kvalitné zdroje, práve preto som vybral štipku z toho, čo je na trhu k dispozícii na ceste za príjemnejším životom a skvalitnením podnikania:

Autohypnóza - kompletní rádce pro dobré zdraví a změnu sebe samého - Ak ste jedným z ľudí, ktorí zbožňujú prácu so sebou samým, táto kniha bude pre Vás úžasná. Jednoducho bohatý zdroj informácií a autohypnotických stratégií a postupov pre odstránenie rôznych problémov, ktoré Vás už možno teraz trápia a to od A až po Z.

NLP pro každého – Richard Bandler – Táto kniha je určená každému, koho očarila psychológia vplyvu NLP a rád by sa s ňou zoznámil. R. B. v tejto knižke pomocou príbehu predstaví zmes jej základných techník a malinký kúsoček z rozsiahleho jazykového modelu.

Ovládněte svůj mozek – Libor Činka – Kniha od českého odborníka na hypnoterapiu a zrýchlené učenie pre všetkých, ktorí chcú rozšíriť ich potenciál a naučiť sa lepšie porozumieť sebe samému, urýchliť učenie a lepšie si pamätať atď.

Myšlenkové mapy – Tony Buzan – Tony v jeho výnimočnej knihe popisuje, ako využívať jednu z najlepších metód kreatívneho zobrazovania myšlienok a posilňovania mozgového potenciálu a to pri rôznych príležitostiach a aj tam, kde by ste to nečakali

Nekonvenční myšlení 17 pravidel pro vítězství v byznysu– Peter Kreuz a Anja Förster – Pre všetkých, ktorí na trhu nechcú byť lepší, ale chcú byť iný a na základe toho víťaziť

Robert B. Cialdini - Vliv - Pokiaľ hľadáte jedinečnú knihu o manipulácii a o tom, ako presvedčiť ostatných, tu ju máte. Unikátny zdroj, ktorý Vám predstaví tie najdôležitejšie komunikačné nástroje, ktoré razantne zvýšia silu Vášho slova.

Ďalšie kvalitné zdroje a informácie nájdete po kliknutí na blog. V kategórii recenzie potom nájdete ďalšie zaujímavé knihy.

DIPLOMY A CERTIFIKÁTY

INŠTITÚT NLP ZORICE GAJIČ

Celkom 90 hodín v akreditovanom polročnom výcviku NLP Master practicioner certification, ktorý o niekoľko levelov vylepšil moje schopnosti a poznanie v oblasti NLP. Znamenal pre mňa prínosnú zmenu v myslení a výrazný životný posun vpred.

GOOGLE - Digitálna garáž

Program sa skladal z 23 tém, ktoré pokrývajú širokú škálu online marketingu - vyhľadávanie, e-mailing, sociálne médiá, displejová reklama, video, e-commerce a analytika pre ďalšie zdokonalenie sa v online marketingu

CETROS - Celostný tréning osobnosti Libora Činku

16 hodín (učebné hodiny) tréningového kurzu hypnózy a autohypnózy 2, ktorý pre mňa znamenal ďalší posun vpred v zdokonaľovaní mojich pomáhajúcich schopností

CETROS - Celostný tréning osobnosti Libora Činku

16 hodín tréningového kurzu - Ako zaručene zarobíte viac s pomocou internetu, kde som sa naučil unikátne informácie o tom, ako vlastne podnikať, akým spôsobom pri predaji na internete uvažovať a čo robiť preto, aby ste uspeli a odlíšili sa.

CETROS - Celostný tréning osobnosti Libora Činku

22 hodín (učebné hodiny) tréningového kurzu hypnózy a autohypnózy 1. Tento tréning mi dal pevné základy z účinného komunikačného umenia - hypnóza. Naučil ma vyvolávať tranz a vyhýbať sa základným komunikačným chybám, ktorých sa vo všeobecnosti ľudia a aj "profesionáli" dopúšťajú

INŠTITÚT NLP ZORICE GAJIČ

Celkom 80 hodín v akreditovanom polročnom výcviku NLP practicioner certification, ktorý bol pre mňa prevratný a naždy zmenil môj život. Bolo naozaj výnimočné, čo všetko som sa tam naučil od rôznych komunikačných modelov, až po zmenu neproduktívnych vzorcov myslenia a zlepšenia kvality života. 

POTREBUJETE SA PORADIŤ ALEBO NIEČO SPÝTAŤ? OZVITE SA MI A JA VÁM RÁD POMÔŽEM.

O DANIELOVI

NLP, psychológia predaja, marketing, vplyv,

Daniel je certifikovaný NLP master a absolvoval cez 300 hodín výcvikov v NLP a hypnóze a venuje sa psychológií predaja na internete. Unikátnou psychológiou pomáha druhým zvládať ich výzvy a zvyšovať výkon ich webov.
>>PREČÍTAJTE SI DANIELOV PRÍBEH<<  

S ČÍM CHCETE POMÔCŤ?

NAPÍSALI O DANIELOVI

Daniel mi odovzdáva množstvo tipov a rád, ktorými neustále vylepšujem svoje podnikanie. Najviac si cením moderné a naozaj vysoko efektívne nástroje komunikácie, ktoré s Danielom neustále testujeme a zavádzame do mojej každodennej praxe, čím sa výrazne posilňuje môj vplyv na mojich či už súčasných, tak aj budúcich zákazníkov. Hypnotický jazyk, kladenie správnych otázok, či tvorba myšlienkových máp je len pár nástrojov z Danielovho repetoára, ktoré mi dramaticky vylepšili spôsob vedenia mojej firmy.

Miroslav HrivíkRiaditeľ vzdelávacej spoločnosti MIDARO

Daniela som spoznal na jednom spoločnom webinári a už vtedy na mňa urobil veľmi dobrý dojem. Išla z neho silná pozitívna energia. Následne mi začal pomáhať s mojimi výzvami, za čo som mu nesmierne vďačný. Ponúkol mi nový pohľad na určité veci a situácie a naučil ma, ako sa pozerať na každú vec z pozitívneho hľadiska a tak aj z negatíva vyťažiť maximum. Taktiež mi ukázal, ako si klásť v hlave tie správne otázky. Naozaj stojí za to sledovať a brať si inšpiráciu z tohoto chlapa.

Peter Samal

Ako odhalíte manipulátorov bez potreby poznať psychológiu?

Odhaľte ľahké psychologické pravidlá, vďaka ktorým na vás už manipulátori nebudú mať šancu.

chcem ZADARMO odhaliť manipulátorov