Tieto 3 veci bohatí ľudia nikdy nerobia alebo 3 prikázania pre šťastný život

Ešte predtým, než Vám za malú chvíľu odhalím 3 ťažké zabijaky životného šťastia, si na malú chvíľku dovoľte zaspomínať. Spomeňte si a vžite sa do situácie, kedy sa Vám v živote v niečom nedarilo. Tie okamihy, kedy ste dlhodobo niečo trénovali, aby ste potom zistili, že Vám to nejde tak, ako by ste chceli. Alebo ste si vysnívali milujúceho partnera a miesto toho sa k Vám vždy dostal niekto, kto nielenže nenapĺňal Vaše potreby, ale nakoniec Vám absolútne nevyhovoval. Môžete tu zaradiť aj situáciu, keď sa už dlhodobo trápite s tým, že sa snažíte dostať prácu ktorú chcete, ale stále sa Vám v tom nedarí.

Čo urobí väčšina ľudí v ťažkých časoch čo ste možno urobili aj Vy, keď veci išli veľmi biedne a na prvý pohľad sa nič nedarilo?

Väčšina ľudí sa zostrelí sama rečami typu: „Ja na to nemám“ , „Nie som na to / pre toho človeka dosť dobrý“ , „Nikdy sa mi to nepodarí“... Začnú sa svedomite podceňovať a tak s jednoduchosťou naštartujú svoju cestu k dlhotrvajúcim neúspechom.

Čo sa potom deje ako ďalšie, sú siahodlhé sťažnosti o tom, ako sú za takéto neúspechy vinný aj ďalší ľudia a okolnosti. Napríklad vláda, ľudia v okolí, nedostatok príležitostí, nevhodné miesto na bývanie… Miesto toho, aby vzali zodpovednosť do vlastných rúk, začnú dôvod ich neúspechov prenášať na všetko možné, len nie na seba.

Nakoniec sa vzdajú a vykašlú sa na to. Vykašlú sa na hľadanie partnera, s ktorým by mohli prežiť krásny život a miesto toho ostanú vo vzťahu, ktorý je na tom hororovo. Vykašlú sa na hľadanie novej práce alebo príležitostí pre podnikanie, kde by mohli zarobiť viac peňazí. Vykašlú sa na seba a radšej budú na sociálne siete dávať fotky svojej tváre len preto, lebo sa vzdali nádeje na lepšiu postavu.

Čo teda s tým?

Ak sa chcete zaradiť medzi šťastných, bohatých, sebavedomých alebo spokojných ľudí, ktorým je na svete dobre, bude potrebné stavať sa k udalostiam v živote stavať odlišným spôsobom. Pretože ak budete robiť veci tak ako to robí väčšina, ktorej to nefunguje a ešte si budete od nich nechávať radiť, pravdepodobne sa Váš život nezmení a všetko ostane tak, ako doteraz. 

Nikdy sa nepodceňujte

Toto súvisí práve s naším detstvom a tým, ako sme sa naučili sami seba ponižovať za to, keď sa nám v niečom nedarilo. Naložili sme sami sebe a miesto toho, aby sme sa vzchopili a vybojovali si to, čo sme chceli, sme radšej zvesili zbrane a povedali, že na to nemáme.

Preto nikdy nepodceňujte sami seba a vyhnite sa rečiam ktoré Vám uberajú sebavedomie. Hľadajte možnosti a spôsoby, vďaka ktorým sa Vám podarí dosiahnuť to, čo chcete. A to aj v prípade ak si teraz myslíte, že to by ste Vy nikdy nedokázali. Len tak načerpáte energiu na to, aby sa Vám to podarilo. 

Nikdy sa nesťažujte a vezmite zodpovednosť do vlastných rúk

Sťažovanie sa na okolnosti je kameň úrazu ľudí, ktorí zodpovednosť za svoj život pustili z rúk. Začali sa sťažovať na vládu, na ľudí, na politikov, na počasie, na vzdelanie, na prostredie v ktorom žijú, ľudí, ktorých stretávajú, na nedostatok príležitostí atď.

Jedno Vám však poviem, šťastní a bohatí ľudia sa proste nesťažujú. Nesťažujú sa na vyššie uvedené veci a nešpekulujú nad tým, ako by mohli prehodiť zodpovednosť za ich život do rúk iným okolnostiam.

Oni naopak život pevne držia vo svojich rukách a vo všetkom, čo im príde do cesty, hľadajú príležitosť ako z toho vyťažiť maximum. Obracajú neúspechy na cenné životné výhry a premýšľajú nad tým, ako by mohli tvoriť vlastnú životnú cestu a dať za pravdu ich úspechu.

Preto aj Vy podobne ako oni, hľadajte riešenia, ako sa Vám to môže podariť a pracujte na sebe po mentálnej a fyzickej stránke a hlavne, nikdy sa nesťažujte. 

Nikdy sa nevzdávajte svojich…

Tretí bod je myslím jednoznačný. Šťastní a bohatí ľudia sa nikdy nevzdávajú svojich snov, nikdy sa nevzdávajú svojich túžob a nikdy sa nevzdávajú svojho vysnívaného života.

Oni si proste veria a intenzívne pracujú na tom, aby to dosiahli.

A ako to máte v živote Vy?

Pravidelne sa podceňujete? Sťažujete sa? Ste jeden z tých, čo smúti za peknou postavou, lepším zárobkom alebo vysnívaným partnerom doma pred televízorom a čaká že sa niečo zmení? Neveríte si a vzdali ste sa Vašich snov?

Tak si začnite veriť, prestaňte si špiniť na hlavu a vezmite zodpovednosť za svoj život do vlastných rúk. Ak nie ste spokojný so svojou postavou, začnite športovať a upravte si stravu. Ak chcete zarobiť viac peňazí, tak hľadajte a chytajte sa príležitosti. Ak snívate o milujúcom partnerovi, tak si reálne odpovedzte na to, kto to má byť a kde sa bude takýto človek nachádzať.

Len tak si v živote uchmatnete to, po čom naozaj túžite. Prajem Vám v tom veľa šťastia a pamätajte – Každý sme jedinečný a máme svoje talenty a nikto na svete nie je rovnaký, ako ste Vy. Jediné čo musíte spraviť, je tie talenty odhaliť a naučiť sa ich predať tým správnym spôsobom druhým ľuďom.

P.S. Ak by ste sa radi niečo spýtali alebo Vás niečo zaujalo, pokojne sa spýtajte v komentároch alebo mi napíšte súkromnú správu po kliknutí v menu na položku kontakt. Rád Vám poradím.

Daniel Marčan
Daniel Marčan pomáha ľuďom a podnikateľom zvládať vďaka psychológii NLP ich výzvy. Taktiež pracuje s psychológiou predaja na internete, kde sa špecializuje hlavne na predajné stránky a texty. Je certifikovaný NLP master a vytvoril osobnostno rozvojový web - "Rozvíjaj sa." Na tomto webe je jeho cieľom ponúknuť vám poznatky z praktickej psychológie, psychológie predaja na internete a množstvo hodnotných myšlienok pretože si uvedomuje, že už len jedna jediná myšlienka, ktorú zavediete do praxe, vám môže zmeniť život.
Komentáre
  1. Zuzana píše:

    Veľmi pekný článok. Mojim snom je pomáhať ľuďom aby boli šťastnejší a spokojnejší. Začala som sebou a vidím veľké pokroky, čo ma nesmierne teší a posúva vpred. Nedávam sa odradiť ničím lebo je to môj život a keď chcem robiť niečo prospešné pre mňa aj ľudí ktorí o to budú stáť nie je na tom nič zlé. Ak začnem od seba a budú vidieť druhí zmenu určite niektorých bude zaujímať prečo. Preto som vďačná za každý takýto článok alebo aj video. Ďakujem ❤️

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.